Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

    Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 27 nalezených)    

|0-15|15-30|

SPOLEK ŠALAMOUN NA FACEBOOKU
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 09.02.2016)
Vážení a milí čtenáři našich stránek,

srdečně vás všechny zveme do naší FACEBOOKOVÉ SKUPINY SPOLKU ŠALAMOUN, kterou naleznete na této adrese:

https://www.facebook.com/groups/483220568527390/

Přidejte se k nám, těšíme se na vás,

VÁŠ SPOLEK ŠALAMOUN
Stanovy Spolku Šalamoun
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 17.09.2011)
TISKOVÁ ZPRÁVA
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 06.01.2011)
Dne 6. ledna 2011 přijal prezident republiky, pan Václav Klaus, tříčlennou delegaci občanského sdružení Šalamoun-Spolek na podporu nezávislé justice. Setkání mělo pracovní, popř. informativní charakter. Debata se týkala aktuálních problémů resortu spravedlnosti.

Spolek Šalamoun
Vaclav Klaus, John Bok, Zdenek Jemelik Vaclav Klaus, Zdenek Jemelik, Marta Macalkova (Johanne - Angel D'Shadow)

Pro zobrazení fotografie ve větší velikosti klikněte na fotografii výše.
NENÍ DŮLEŽITÉ.....aneb Komentář ke komentáři ke "Slovu předsedy II"
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 29.08.2004)
NENÍ DŮLEŽITÉ.....kdo fyzicky jsem, ale KÝM jsem, jakým jsem člověkem a co dělám. Někdy nesejde na identitě, ale na činech. V životě lidském není v některých případech důležitá osoba, jako osobnost bytosti.
Tyto stránky spravuji ZCELA DOBROVOLNĚ a ZCELA BEZPLATNĚ. .............
ZÁVĚR
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Členové spolku ŠALAMOUN dostávají množství dopisů od občanů, kteří se domnívají (a často to mají i zdokladováno), že jejich občanská práva a především právo na spravedlivý soud byla porušena, ale po vyčerpání všech opravných možností se nemají kam obrátit. Ne každý odsouzený, jemuž je zamítnuta ústavní stížnost, stížnost na porušení zákona (případně i žádost o obnovu procesu, což vyžaduje nové skutečnosti), má dostatek síly dostrkat svou věc až do Štrasburku.
DIKTOVÁNO "PŘÍMO DO ROTAČKY"
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Ještě po posledních korekturách doplňujeme Zprávu spolku ŠALAMOUN aktuální informací o dalším zvratu v případu Marty Chadimové:
Vězeňství
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Členové spolku ŠALAMOUN často navštěvují obviněné a odsouzené ve věznicích a mají tedy možnost posoudit současný stav českého vězeňství. Především je zřejmé, že situace ve věznicích se stále zhoršuje a v současné době je téměř neúnosná. Je to způsobeno množstvím vězněných, jejichž počet se už téměř blíží předlistopadovému počtu, ačkoliv se jedná už jen o české a moravské věznice. Enormně velké množství z tohoto počtu se týká vazebně stíhaných osob. Například ve věznici Pankrác je téměř jedna třetina vazebně vyšetřovaných tvořena cizinci, kteří jsou nejčastěji obviněni z drobných krádeží. (Jestliže např. takový cizinec je přistižen na nádraží při krádeži kufru, je neúčelné umístit jej do vazby, často dlouhodobě věc vyšetřovat, pak ji postoupit soudu, protože je to plýtvání peněz, času i místa ve věznici.) Stejně tak vazební stíhání mladistvých pro činy, které lze spíše kvalifikovat jako přestupky, svědčí o tom, jak neprofesionál-ně postupují mnozí vyšetřovatelé. Několikaměsíční pobyt mladistvého ve vazbě, zvlášť pokud tento pochází ze standardní rodiny a není předpoklad, že by v trestné činnosti pokračoval, je nejen z právního ale především z psychologického hlediska nesmyslný. Pobyt ve vazbě vždy mladého Člověka poznamená. Mnozí mladiství jsou umisťováni do cel společné s dospělými.
Roman Ševčík
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Vážený pane prezidente,

Rozhodli jsme se požádat Vás o milost pro odsouzeného p. Romana Ševčíka nar. 30.10.1970 , protože máme vážné pochybnosti o věcné správnosti výsledků jeho trestního stíhání. Zjistili jsme, že v průběhu řízení orgány činné v trestním řízení opakovaně porušily jeho lidská práva a to především právo na spravedlivý proces s ohledem na dobu a stav justice, ve které rozsudek vznikal .
Radek Roušar
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
ROZSUDEK JMÉNEM REPUBLIKY

Krajský soud v Ostravě jednal v hlavním líčení konaném dne 11.1.2001 v senátě složeném z předsedkyně senátu JUDr. Lenky Čechové a přísedících Ing. Bohuše Pavlase a Vladimíra Helise a rozhodl takto :

PŘÍPAD ING. VIKTORA ŠUSTRA
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Tento případ jsme bohužel začali sledovat až v době odvolacího jednám. Domníváme se, že v této kauze došlo k chybné kvalifikaci trestného činu, který měl být (opět dle našeho názoru) hodnocen jako nutná obrana, případně jako nepřiměřená obrana.
PŘÍPAD FRANTIŠKA NOVÁKA - VĚZNĚNÉHO PARAPLEGIKA
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Archiv spolku ŠALAMOUN obsahuje i výjimečný případ, který se týká tělesně postiženého muže, který byl vzat do vazby a setrval v ní devatenáct měsíců. František Novák, který je po úraze z dopravní nehody ochrnutý do půli těla a odkázaný na invalidní vozík, byl v důsledku své podnikatelské aktivity obviněn z trestného činu zkráceni daně, poplatku a podobné dávky (§ 148 tr. žák.) a od ledna 1996 byl usnesením Okresního soudu v Hradci Králové vzat do vazby.
SATISFAKCE MALÝCH LIDI - Lenka Procházková
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Právo (literární příloha SALON) 5. prosince 1996
PŘÍPAD OGANEZOV A SPOL aneb RUSKÁ MAFIE
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
V tomto případě se jedná o mediálně známou kauzu s tzv. „ruskou mafií", v které byli Georgij Ervandovič Oganezov a další dva jeho údajní spolupachatelé obviněni z vydírání (podle § 235 odst. l, odst. 2 písm b/ tr. zákona), shledáni vinnými a odsouzeni (G.Oganezov ke třem letům odnětí svobody a následnému vyhoštění, oba „spolupachatelé" ke dvěma letům a vyhoštění).
ANTICKÁ TRAGÉDIE PŘED KRAJSKÝM SOUDEM
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Právo 27.11.1996
Lenka Procházková

Mezi změtí soudních případů, které se dnes líhnou jak houby po radioaktivní spršce, je jeden, který svou tragikou vyvolává účastnou pokoru před Čímsi, co lze nazvat osudem. V noci 7. srpna 1993 při taneční zábavě v obci Bělá pod Pradědem došlo k neštěstí. Osmnáctiletý Martin,"syn. slavné matky, jejíž jméno je navždy zvěčněno na nebi olympijských hvězd, se vmísil do incidentu mezi svým otcem (též zasloužilým olympionikem) a mladým návštěvníkem restaurace, neboť situaci vnímal jako trapnou a ponižující.
PŘÍPAD MARTINA ODLOŽILA
(Spolek Šalamoun, O spolku Šalamoun, 19.07.2004)
Tento případ začal spolek ŠALAMOUN sledovat až ve fázi odvolacího řízení a to na žádost jak rodiny obžalovaného Martina Odložila, tak i jeho obhájce JUDr. J. Teryngela, který se domníval, že v tomto trestním stíhám došlo k porušení zákonných práv obhajoby.

|0-15|15-30|

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.