Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

    Počet zobrazených článků: 5 (z celkem 5 nalezených)    

Dopis Johna Boka Ministru Bublanovi
(Spolek Šalamoun, Předseda spolku, 13.11.2004)
V Praze dne 19. října 2004

Vážený pane ministře,

přečetl jsem si se značným zpožděním váš rozhovor s redaktorem deníku Právo, panem Alexandrem Kramerem. Vaše odpovědi jednoznačně vykazují neochotu na kladené otázky pravdivě a věcně odpovídat.
DOPIS PREZIDENTOVI
(Spolek Šalamoun, Předseda spolku, 28.10.2004)
Pan John Bok, předseda občanského sdružení Šalamoun, kandidující do Senátu ČR v obvodu Praha 10, zaslal dnes prezidentovi ČR níže uvedený dopis:

Vážený pan
prof. Ing. Václav Klaus, CSc
president České republiky
119 08 Praha 1 - Hrad

V Praze dne 28. října 2004 Vážený pane presidente, v den výročí státnosti naší republiky, respektive její předchůdkyně Československé republiky, kdy se před osmdesáti šesti lety naplnily tužby i úsilí nespočtu významných politiků, národohospodářů i řadových občanu, jsme svědky znepokojujícího jevu narůstající svévole a porušování zákonů ze strany Policie ČR. - celý článek na osobních stránkách Johna Boka.
TISKOVÁ KONFERENCE JOHNA BOKA
(Spolek Šalamoun, Předseda spolku, 22.10.2004)
Zdeněk Jemelík, Praha; zdenek.jemelik@spoleksalamoun.com
Text k volnému šíření.

Ve čtvrtek 21.10.2004 zahájil tiskovou konferencí v Balbínově poetické hospůdce John Bok, signatář Charty 77 a předseda občanského sdružení Šalamoun, své další tažení za senátorským křeslem. JB kandiduje v obvodu Praha 10 jako nezávislý na kandidátní listině Balbínovy poetické strany jako jediný její kandidát.
INTERVIEW JOHNA BOKA, PŘEDSEDY OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ ŠALAMOUN, PRO NEVIDITELNÉHO PSA
(Spolek Šalamoun, Předseda spolku, 08.10.2004)
Otázky kladl: Zdeněk Jemelík, Foto: Martin Vadas

John Bok, syn Angličanky a čsl. letce, bojujícího za 2.světové války v řadách slavné RAF, zdědil po otci bojovnost a po matce anglický vytříbený smysl pro spravedlnost a nedotknutelnost občanských práv. To ho dovedlo ke konfliktům s totalitní mocí. Byl jedním ze signatářů Charty 77, členem VONSu a spolubojovníkem Václava Havla. Nespokojenost s právním prostředím polistopadového Československa ho vedla k založení občanského sdružení Šalamoun-spolku na podporu nezávislé justice. Neblahé zkušenosti s fungováním represivního aparátu ho dovedly k obavám, že naše země je tlačena do podoby policejního státu, přičemž současně roste vliv předlistopadových příslušníků represivního aparátu na jeho chod a selhávání. Tyto tendence podle jeho názoru zesílily zejména v době působení Stanislava Grosse ve funkci ministra vnitra. Toto poznání ho vedlo k nespokojenosti s jeho jmenováním předsedou vlády. Odpor vyjádřil málem sebevražedným gestem –hladovkou, kterou držel od 22. srpna do 27. září, kdy ji ukončil na důraznou radu lékaře. Poslyšme, jak se sám vyjadřuje k problémům, jimiž se zabývá.
SLOVO PŘEDSEDY II
(Spolek Šalamoun, Předseda spolku, 17.05.2001)
Personální vlivy způsobily, že jsme nemohli po dobu přibližně tří čtvrtí roku obnovovat naše webové stránky. Přesto je zájemci nepřestali navštěvovat, což je pro nás důkazem, že nás lidé potřebují. Vrháme se proto s dvojnásobnou chutí do nové etapy provozu stránek, s novým správcem, a v poněkud pozměněné podobě. Aniž bychom z bezpečnostních důvodů prozradili podrobnosti, sdělujeme, že novým správcem je skutečný, nefalšovaný anděl, který se mezi námi pohybuje přestrojen za mladou, půvabnou ženu, se srdcem plným soucitu s trpícími a ochoty pomáhat, ale bojovnou jako Johanka z Arcu. Ač ke zpovědi nechodíme, za tuto pomoc shůry jsme vděčni a věříme, že našim chráněncům bude prospěšná.

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.