Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

téma
* POSTE RESTANTE - TOMÁŠ VODIČKA
  Vydáno dne 19. 07. 2004 (2397 přečtení)

Večerník Praha 2.3. 1995


Milý Tomáši,

nevíme, na čí dopis ses těšil, když jsi před dvěma lety šel na autobusovou zastávku v Modřanech, odkud jsi chtěl zajet na poštu, jestli tam máš nějaké poste restante. Cestou ke stanici sis koupil krabičku cigaret. Jednu jsi hned vyndal a u přechodu silnice sis zapálil. Přitom sis všiml, že o kus dál před ubytovnou policie nastal nějaký rozruch. Pozoroval jsi skupinu mužů v uniformách, kteří ve spěchu nasedali do auta. Stále jsi ještě postával na zasněženém chodníku, když přímo u tebe policejní vůz zastavil. Pak jsi byl zatčen.
Kdyby sis toho dne místo obligátních modrých džin vzal jiné kalhoty, zatkla by výjezdová skupina jiného mladíka, na kterého by se hodil obecný popis, který udala poštovní doručovatelka. Kdyby sis nekupoval u stánku cigarety, přešel bys vozovku o minulu dřív a vyskytl by se jiný v džínách. Takových "kdyby" je nekonečná řada a za ty dva roky strávené ve vazbě Tě jistě omrzelo přemýšlet o tom. Kdyby však chyby, kterých se dopustily osoby činné v Tvém trestním řízení, byly přiznány, nesměl bys byl postaven před soud.
Po precizní závěrečné řeči Tvého obhájce, která by si zasloužila být otištěna, nikdo z publika nepochyboval o tom, že verdikt senátu bude znít NEVINEN.
Tu hodinu, kdy se za zavřenými dveřmi rozhodovalo, jsme prožili celkem klidně. Tvoje maminka nám prozradila, že Ti koupila nový oblek, aby sis po dvou letech basy zase mohl připadat jako frajer. Taky si plánovala, jak Tě zaveze k holiči a Že si pak uděláme oslavu. Dokonce už měla zamluvený salonek v restauraci.
Pak jsme vstoje vyslechl i, že jsi byl shledán vinným. Zatímco to předsedkyně senátu zdůvodňovala a kamery zabíraly naše vytřeštěné obličeje, někde ve stejném městě si skutečný pachatel třeba ohříval párky nebo zapaloval cigaretu anebo spěchal za brzdícím autobusem. Trochu nervózní asi byl, ale při zprávě z rádia to z něho spadlo a možná si šel koupit Šampaňské, by Tvé odsouzení zapij.
Milý Tomáši, ten rozsudek je proti zákonu, ale není proti životu. Život není to, co si zasloužíme, život je to, co je, a žádný okamžik v něm není marný. Jsme teď tady, protože jsme tu chtěli být, vybrali jsme si to hřiště tenkrát v mezičase a pak jsme ovšem zapomněli proč. Přesto k něčemu směřujeme. Sami v sobě. A žádné cizí stopy, popisy a chybně provedené rekognoskace nás nemůžou svést z cesty.
Posíláme Ti tohle psaní posle restante, snad k Tobě doletí a možná si ho cestou přečte i pachatel, aniž by musel porušit listovní tajemství.

Buď 'statečný!

Lenka PROCHÁZKOVA a John BOK


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.