* Tisková zpráva k rozhodnutí Městského soudu v Praze ve věci katarského prince
  Vydáno dne 06. 05. 2005 (2507 přečtení)

Ministerstvo spravedlnosti k rozhodnutí Městského soudu v Praze dne 2. května 2005 sděluje následující stanovisko:

Ministerstvo spravedlnosti nadále zastává právní názor opřený mimo jiné o stanoviska předních odborníků v oblasti trestního práva, doc. JUDr. Jiřího Jelínka, CSc. z Právnické fakulty Univerzity Karlovy, či dalších odborníků z Právnické fakulty Západočeské univerzity, že předání trestní věci do ciziny podle § 448 odst. 1 trestního řádu je autonomním právem ministerstva.

Ministerstvo spravedlnosti konstatuje, že Městský soud v Praze nerozhodoval meritorně o správnosti postupu ministerstva, ale o stížnosti obžalovaného proti rozhodnutí o podjatosti soudkyně soudu 1. stupně a o stížnosti proti zamítnutí žádosti obžalovaného o propuštění z vazby.

Ministerstvo spravedlnosti bude hledat právní cesty, které povedou ke sjednocení rozdílných právních názorů. Jsme přesvědčeni, že obecný soud, pokud je toho názoru, že zákon je v rozporu s ústavním pořádkem, měl tuto věc předložit Ústavnímu soudu k rozhodnutí.

JUDr. Pavel Němec

5.5.2005

( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )