Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

téma
* SOUDNÝ DEN III
  Vydáno dne 12. 02. 2006 (1440 přečtení)

SOUDNÝ DEN
Zpráva spolku Šalamoun veřejnosti

Dne 16.2.2006 proběhnou veřejná jednání ve významných trestních případech, sledovaných občanským sdružením Šalamoun – Spolek na podporu nezávislé justice v ČR:

1. Kauza Yekta Uzunoglu – 9,30 Obvodní soud pro Prahu 4, č.dv. 15
2. Kauza Jan Beneš – 13,00 Krajský soud Praha, budova A, jednací síň č.2, I.patro

ÚČAST PŘI PROCESU MUDr. YEKTY UZUNOGLA PŘISLÍBILI: JUDr. PETR PITHART, MÍSTOPŘEDSEDA SENÁTU,SVATOPLUK KARÁSEK, POSLANEC A ZMOCNĚNEC VLÁDY ČR PRO LIDSKÁ PRÁVA, A ZNÁMÝ DISIDENT PROF. RNDr. FRANTIŠEK JANOUCH, CSc

Oba procesy budou komentovat v pátek 17.2.2006 v 21,10 v pořadu Českého rozhlasu 6 „Česká justice“ na kmitočtech 639 kHz | 954 kHz | 1332 kHz představitelé občanského sdružení Šalamoun p. John Bok, předseda, a Zdeněk Jemelík.

Relaci lze poslouchat na internetu na URL http://www.rozhlas.cz/portal/portal/.


Případy jsou veřejnosti známé:

Kurdský podnikatel MUDr. Yekta Uzunoglu, zakládající člen organizace Lékaři bez hranic, člen Amnesty International, byl v r.1994 z popudu tureckého ilegála, patrně agenta KGB, údajně žijícího v ČR pod falešným jménem, obviněn z mučení a omezování osobní svobody krajana. K tomu dodatečně přibylo obvinění z tr. č. vraždy, loupeže a podvodu. Vyšetřování bylo vedeno 2,5 roku vazebně. Stíhání bylo zastaveno, ale protože MUDr. Yekta Uzunoglu trval na uzavření případu před soudem, probíhá nyní u Obvodního soudu pro Prahu 4, předseda senátu Mgr. Vítězslav Rašík, jednání na základě obžaloby z r.2000. Spisovatel Jan Beneš, disident a exulant, byl v rekordním čase 17 dnů od činu odsouzen trestním příkazem za údajné vyhrožování poplašným revolverem muži, který dal nepřiměřeným způsobem najevo nevoli nad způsobem jízdy obžalovaného. Obžalovaný podal proti trestnímu příkazu odpor, ale soud při veřejném jednání setrval na svém stanovisku. Věc soudil v 1. instanci Okresní soud v Příbrami – soudkyně JUDr. Jana Jurečková, známá divákům TV Nova – pořadu Na vlastní oči – ve spojitosti s případem obž. Dunaje-Jurči&Černého. Předsedkyní senátu odvolacího soudu je JUDr. Helena Urválková.


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: zdenek.jemelik@spoleksalamoun.com )

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.