* POLITICKÝ VĚZEŇ O KAUZE JIŘÍHO ČUNKA
  Vydáno dne 17. 08. 2007 (1053 přečtení)

ČUNEK PŘIJAL HOSTII Z RUKOU ĎÁBLA
Zbyšek Dřevojan, bývalý politický vězeň

Z celé kauzy trestního stíhání Jiřího Čunka vyplývá, že justice, soudy, státní zastupitelství a policie jsou názorově rozdělené. Jedni podporují ve vzájemném politickém boji ODS a Lidovce, druzí ČSSD a KSČM. Porušují tím hrubě jedno základní pravidlo, že všechny tyto instituce mají být důsledně apolitické. A nyní pár informací, které to potvrzují. Pan státní zástupce JUDr. Arif Salichov, který dostal k dořešení kauzu Čunek byl od 70. let komunistickým prokurátorem a pronásledoval disidenty, chartisty a další odpůrce komunistického režimu. Hodně se o tom psalo v 90 letech v regionálním tisku na Vysočině a v Jihlavě. Záhadným způsobem to ustál a zůstal dál ve funkci, nyní dokonce jako vedoucí státní zástupce OSZ v Jihlavě. Snaží se nám dokonce kázat o nezávislosti a, že není žádný kašpárek ale nezávislý vedoucího Okresního státního zástupce v Jihlavě. V komunistickém režimu byl poslušným kašpárkem KSČ. Určitě se charakterově v jeho letech již nezměnil. JUDr. Petr Coufal, který ho dozoruje z pozice krajského zastupitele byl do r. 1990 náměstkem krajského prokurátora v Brně pro Jihomoravský kraj a měl specielně na starosti agendu StB a dozoroval všechny prokurátory v kraji, kteří byli pověřeni politickými kauzami jako např. JUDr. Arif Salichov. Takže ho zná již z té doby a úkoloval ho v pronásledování odpůrců režimu. Sám JUDr. Petr Coufal proslul jako nesmiřitelný pronásledovatel chartistů, disidentů a jiných odpůrců režimu. Sám ale jako dozorující prokurátor a náměstek nevystupoval přímo jako žalobce.

Hodně by nám o tom mohl říct Petr Cibulka. Škoda, že svojí vulgaritou částečně zlehčuje protikomunistický odboj. Další informace o JUDr. P. Coufalovi se dají najít v archivech nebo u politických vězňů. Rovněž nějakým způsobem celou situaci ustál. Kdopak mu asi v těch kritických letech po listopadu pomáhal? Jako prokurátor měl jistě dost kompromitujících materiálů na leckoho. Na čas z Brna odešel a nyní je dokonce vedoucím Krajského státního zastupitelství v Brně pro Jihomoravský kraj. Je to skandální a učebnicový příklad selhání demokracie a špatně nastaveného systému plného korupce a osobních vazeb starých nomenklaturních komunistických kádrů. Nyní jsou všichni v pozici nezávislí a není snad možnost je odvolat. Na místě pana J. Čunka by mne vůbec netěšilo kdyby mě měl očistit pan Salichov a Coufal. Tím se jenom politikové dostávají do jejich vleku a tyto bývalé komunistické struktury destabilizují systém demokracie. Některým politikům to vyhovuje, vždyť nejvíc bývalých komunistů je v ČSSD, ODS a KDU-ČSL. Včetně spolupracovníků StB – viz. Senátor Špaček. Manželka JUDr. Petra Coufala pracuje na Nejvyšším státním zastupitelství. Tím se kruh nepřímých důkazů uzavírá. To potvrdí každý začínající kriminalista. A na Nejvyšším státním zastupitelstvu svého času pracoval i JUDr. Arif Salichov! Víc k tomu snad není třeba dodávat. Cesta z tohoto bludného kruhu je jenom jediná. V důkladné očistě všech složek justice a policie od starých komunistických zkorumpovaných kádrů. V právním státě není možné aby se tak zásadním způsobem lišila stanoviska v jedné kauze státních zástupců. Už to samo o sobě je alarmující. Horší je, že za těch 17 let co tam staré struktury zůstaly, stačili do těchto institucí nabrat spoustu ideově spřízněných lidí, často dětí bývalých exponentů režimu na různých úrovních a nebo je ve svém duchu ovlivnit. Vidíme to na příkladech jakým způsobem řeší své vlastní prohřešky. Např. alkohol při řízení motorových vozidel. Samočisticí mechanismy v těchto institucích nefungují. Očista společnosti má 17 let zpoždění. Říká se, že nikdy není pozdě. Najde se v této zemi politická síla, která provede tuto očistu jakou byla např. denacifikace Německa?

( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zbyšek Dřevojan )