* DOSTAL JSEM DÁREK OD PANA PREZIDENTA
  Vydáno dne 21. 12. 2007 (1178 přečtení)

DÁREK OD PANA PREZIDENTA
Zdeněk Jemelík, člen spolku Šalamoun
zdenek.jemelik@spoleksalamoun.com

Ve čtvrtek 20. prosince 2007 odpoledne jsem navštívil ve věznici odsouzenou, jejímž případem se zabývám již téměř dva roky, od druhého dne po nástupu trestu. Po prvé jsem ji viděl ve vězeňské nemocnici, kam ji převezli po sebevražedném pokusu. 23. listopadu 2007 jsem sdílel její zklamání, když soud po čtrnáctiměsíčním úmorném řízení zamítl její žádost o povolení obnovy. Při včerejší návštěvě jsme probírali taktiku dalšího postupu v její věci.

V 18,15 vydala ČTK nepřesnou zprávu, že jí pan prezident odpustil nevykonaný zbytek trestu. Když jsem si ověřil, že věznice o tom nic neví, otevřel jsem internetové stránky Kanceláře prezidenta republiky, kde jsem se dočetl, že jí pan prezident prominul polovinu trestu. Tím jí ovšem otevřel možnost, aby mohla za několik málo týdnů požádat o podmíněné propuštění. Nepochybuji, že soud žádosti vyhoví, protože se jedná o vzornou vězenkyni. V situaci, v které je její rodina, má udělená milost nesmírnou cenu.

Vlastně jsem dostal od pana prezidenta skvělý vánoční dar. Na vyjádření hloubky vděčnosti se mi nedostává slov. Nemohu, než říci: pane prezidente, děkuji. Protože sdílím utrpení také dalších odsouzených, jimž byly uloženy nespravedlivé tresty, ale dodávám: prosím, pokračujte.

P.S. Je pravda, že jsem své svěřence věnoval hodně času a pana prezidenta jsem s ní hodně otravoval. Ovšem nebýt charismatu pana Boka, pan prezident by nehnul prstem, žádný dárek by nebyl

( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zdeněk Jemelík )