Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

téma
* SPOR S TISKOVOU MLUVČÍ AGROFERTU
  Vydáno dne 18. 01. 2008 (1331 přečtení)

OMYLY ZDEŇKA JEMELÍKA

Zdeňek Jemelík se jako člen spolku Šalamoun zabývá již dlouho stavem české justice. Je tedy nutné předpokládat, že jeho články, které hojně publikuje na Britských listech, budou postavené na pregnantních faktech. Ve svém článku Profízlovaná země, který byl zveřejněn na Britských listech 9. ledna, se dokázal od faktů odchýlit hned třikrát v jedné větě. Pokládáme tedy za nutné na tyto nepravdy reagovat.

V první řadě pan Andrej Babiš nebyl nikdy trestně stíhán ani obviněn. Dále nikdy nebyl sponzorem ČSSD, natož pak sponzorem štědrým. Pokud jde o poslední informaci v této větě, pravdou je, že pan Andrej Babiš se s paní Benešovou nikdy nesetkal, ačkoliv Zdeněk Jemelík informuje o jeho spikleneckých schůzkách s tehdejší nejvyšší státní zástupkyní.

Fakt, že Andrej Babiš je známý podnikatel, nedává panu Jemelíkovi právo publikovat jakékoliv neověřené a v tomto případě zcela vylhané informace.

Jitka Adamčíková Tisková mluvčí AGROFERT HOLDING, a.s.

VYJÁDŘENÍ AUTORA K ZPRÁVĚ TISKOVÉ MLUVČÍ AGROFERTU Z 10.1.2008

Nevedu válku proti p.Andreji Babišovi, nemám s ním žádné spory. Článek "Profízlovaná země" se týkal Marie Benešové a jejích činů, on zde byl uveden jako pasivní objekt jejího zájmu. Žádné z tvrzení, jež jsem uvedl, nesnižuje jeho osobní důstojnost. Týká se to i zmínky o trestním stíhání: stíhán byl kdekdo, pokud nebyl odsouzen, je nevinen a na cti netratí. Trestní stíhání je pojem, který se používá v širším a užším významu; v případě širšího pojetí zahrnuje i počáteční úkony, o nichž se podezřelý nemusí dovědět. Nikde jsem netvrdil, že byl p.Babiš obviněn. „Spiklenecké schůzky“s Marií Benešovou si tisková mluvčí vycucala z prstu. V článku není žádná zmínka, že by se taková schůzka uskutečnila. Je možné, že p.Babiš o některých mnou zmíněných věcech neví, ale to je vše. Neuveřejnil jsem žádné vylhané informace a nedoporučuji další rozmazávání obsahu příslušného úseku mého článku. Přešel bych prohlášení tiskové mluvčí mlčením, ale protože mě označila za lháře, a protože mluví v zastoupení mocného muže, zkomplikovala mé vztahy k redakci Britských listů. Proto očekávám omluvu.

Poznámka pro pořádek: nejsem Zdeňek, ale Zdeněk.( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zdeněk Jemelík )

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.