* VÝZVA K GENTLEMANSTVÍ - dopis státním zástupcům
  Vydáno dne 18. 08. 2009 (1561 přečtení)

Pan
Mgr.Vlastimil Rampula
Vrchní státní zastupitelství v Praze

Pan
JUDr.Jiří Křivanec
Krajské státní zastupitelství Ústí n.L.

VÝZVA K GENTLEMANSTVÍ
V Praze 14.8.2009

Páni státní zástupci,

jistě jste si všimli, že podsunutím nápadu na znovujmenování JUDr. Jiřího Křivance krajským státním zástupcem jste prokázali špatnou službu paní ministryni spravedlnosti. Šli jste při tom za zájmem o dobré bydlo (JUDr. Jiří Křivanec) a o náplast na bolístku exministrem JUDr. Jiřím Pospíšilem uražené ješitnosti (Mgr. Vlastimil Rampula), čili jednali jste z nízkých pohnutek. Veřejnost postup paní ministryně neschvaluje a v současné době tato věc hraje významnou roli ve vyvolání konfrontace mezi ní a předsedou vlády. Jejich vztahy skutečně nenarušuje pouze odvolání náměstka Mgr.Františka Korbela.

Gentleman, který dostane dámu do potíží, se zpravidla snaží ze všech sil jí z nich pomoci. Vyzýváme Vás proto, abyste jí oba pomohli tím, že jí veřejnou cestou nabídnete resignaci. Nevíme, zda ji přijme, ale Vaše gesto zapůsobí v její i Váš prospěch. Mimo to veřejnost bude mít jasno o Vás samých: nemůžete být současně gentlemani a nevychovanci.

Za občanské sdružení Šalamoun:

John Bok
předseda spolku Šalamoun

( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Spolek Salamoun )