Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

téma
* ZPRÁVA PRO VEŘEJNOST Z 16.2.2012
  Vydáno dne 16. 02. 2012 (3009 přečtení)

Usnesením Krajského soudu v Ústí n.L. ze dne 12.12.2011 bylo zamítnuto odvolání státního zastupitelství proti rozsudku Okresního soudu v Ústí n.L., kterým byl zproštěn obžaloby pan J.H.

Jeho kauzou se spolek Šalamoun zabýval od r. 2004. Na základě našich podnětů podali ministři Pavel Němec i Jiří Pospíšil stížnosti pro porušení zákona, jimž Nejvyšší soud ČR nevyhověl. Pavel Němec při podání stížnosti rozhodl o propuštění odsouzeného z výkonu trestu.


Po neúspěchu stížnosti strávil pan J.H. 2 ¼ roku ve věznici v Rýnovicích. Ve výkonu trestu se choval příkladně. Během pobytu ve vězení se dvakrát pokusil o obnovu procesu, ale nalézací soud hájil tvrdě svou pravdu. Posléze jsme mohli našemu chráněnci pouze pomoci společenskou zárukou při jednání o podmíněné propuštění po polovině trestu.

Až po návratu na svobodu se podařilo panu J.H. získat nový důkaz, který mohl zásadně změnit hodnocení důkazů v jeho prospěch. Současně s žádostí o povolení obnovy procesu požádal o změnu nalézacího soudu. Obnovené řízení pak proběhlo u Okresního soudu v Ústí n.L. a skončilo zprošťujícím rozsudkem. Státní zástupkyně se proti rozsudku odvolala, ale odvolací soud jí nevyhověl.

Žel, je to jediná skutečně příznivá zpráva za poslední rok. Naši chráněnci nemají nárok ani na stížnosti pro porušení zákona, ani na milost, žádosti o povolení obnovy procesu neomylné soudy zamítají téměř vždy.

Spolek Šalamoun


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zdeněk Jemelík )

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.