Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

téma
* ADVOKÁT ÍČKO
  Vydáno dne 09. 12. 2013 (562 přečtení)

ZDENĚK JEMELÍK, ADVOKÁT ÍČKO
Vyšlo 9.12.2013 na webu spolku Šalamoun a na Politikonu
jemelikzdenek@gmail.com

Námět policejněprezidentského schizmatu je jako metastázující rakovina: žádný sdělovací prostředek nechce zůstat pozadu v jeho rozmazávání.

Pronikl také do nedělní Partie TV Prima, kde se k němu vyjadřovali dva bývalí ministři vnitra, a to Ivan Langer (ODS) a Radek John (VV). Věcný a právní obsah pořadu nepřinesl proti ostatním nic nového.

A přece se Partie významně lišila od jiných svérázným vystupováním Ivana „Íčka“ Langera, který se vytahoval nad Radka Johna zdůrazňováním svého právnického vzdělání a povoláním advokáta. Podle mého soudu svému vzdělání a advokátskému stavu ale zrovna čest nedělal.

Ve všech debatách na dané téma v televizi, rozhlase a novinách, jež jsem měl možnost v posledních dnech sledovat, se protistrany chovaly k sobě navzájem zdvořile a zdržely se hrubého napadání nepřítomných osob. Až advokát „Íčko“ Langer vybočil z proudu a obviňoval nejdříve Radka Johna, ale zejména pak nepřítomného ministra vnitra ze lži. Slova „lež, lže“, se opakovala téměř v každé jeho větě a nahrazovala chybějící věcné argumenty. Možná si pan advokát myslel, že při vystoupení v diskusním pořadu komerční televize nevykonává profesi a není tedy vázán etickým kodexem advokáta, který mu ukládá zdrženlivost a zdvořilost. Možná by měl v tom případě z formálního hlediska pravdu, nicméně nemění to nic na tom, že vydal svědectví o úrovni své osobnostní kultury, které jej nešlechtí.

Navíc ale předvedl ve špatném světle svou profesní úroveň. Advokát, který má veřejně vystoupit ke konkrétní věci, má znát do posledního detailu projednávaný spis. „Íčko“ Langer ale nedbal, že jeho vystoupení budou sledovat statisíce diváků a nepřipravil se. Neprostudoval usnesení Městského soudu v Praze o zastavení trestního stíhání Petra Lessyho. Utloukal pak protivníka opakovaným máváním zásadou „ne bis in idem“ ( čímž asi chtěl laika Radka Johna omráčit) ve spojení s domněnkou, že Petr Lessy byl před vyhazovem od policie kárně potrestán za pomluvu zlínských policistů. Když posléze Radek John ztratil trpělivost a vysvětlil mu, že vše je jinak, že naopak kárné řízení bylo zastaveno, nenašel věcný argument, jímž by svou trapnost zastřel.

Chodí-li „Íčko“ Langer k soudu obhajovat své klienty tak špatně připravený, neznalý spisu, jak to předvedl při vystoupení v Partii, pak je upřímně lituji.


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zdeněk Jemelík )

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.