Spolek Šalamoun

  Hlavní menu

  Národní knihovna


  LN o J.Bokovi


  Zákony v elektronické podobě

  Státní zastupitelství ČR

  Přehled soudců a soudů ČR

  Soudy ČR na Internetu

  Potřebujete advokáta?

téma
* ČT JAKO OPOZIČNÍ SÍLA
  Vydáno dne 10. 12. 2013 (767 přečtení)

ZDENĚK JEMELÍK, ČT JAKO OPOZIČNÍ SÍLA
Vyšlo 10.12.2013 na webu spolku Šalamoun a na Politikonu
jemelikzdenek@gmail.com

V komentářích k Otázkám Vymývače mozků (pardon, Otázkám Václava Moravce) z 1. a 8. prosince 2013 (http://www.spoleksalamoun.com/view.php?cisloclanku=2013120201; http://www.spoleksalamoun.com/view.php?cisloclanku=2013120801) a v článku „O bludech v povědomí veřejnosti“ (http://www.spoleksalamoun.com/view.php?cisloclanku=2013120501) jsem projevil nevoli nad aktivistickým chováním ČT 24 v postojích k policejněprezidentskému schizmatu, zaměřenému na ovlivnění veřejného mínění v neprospěch rozhodnutí ministra vnitra Martina Peciny k zrušení rozhodnutí exministra Jana Kubiceho o propuštění policejního prezidenta Petra Lessyho ze služebního poměru u Policie ČR. Vysvětlil jsem v nich současně svůj názor na věc, na němž nemám co měnit.

Jakkoli jsem se v článcích vyjadřoval záporně k pořadům ČT 24, uznávám, že v nich odezněly také názory ve prospěch Pecinova rozhodnutí, byť zlehčované moderátory.

Jednostrannost ČT 24 ale překonala dne 8.prosince 2013 ČT 1 pořadem „168 hodin“, jehož posláním bylo jednoduše „nařezat“ Martinu Pecinovi a zpochybnit nárok Petra Lessyho na návrat do funkce. Zněly zde zhruba stejné argumenty, s nimiž jsem polemizoval v dřívějších článcích, ale ani slovo o tom, že Petr Lessy čelil od nástupu do funkce až do propuštění projevům nevůle Petra Nečase, Miroslava Machiavelli Kalouska a dalších (http://www.spoleksalamoun.com/view.php?cisloclanku=2011112601), jež nakonec vyústily v brutální vyhazov bez nároku na výsluhu, umožněný součinností Generální inspekce bezpečnostních sborů s bývalým ministrem vnitra Janem Kubicem.

Hned v úvodu vševědoucí Nora Fridrichová připomněla, že z dějin známe papežské schizma a je pochopitelné, že nikoho nenapadne postavit do čela republiky dva prezidenty, ale jako národní svéráz máme „kočkopsa“ dvou policejních prezidentů. Stvořil jej ministr v demisi, jenž prý již „stříhá metr“. Páchal prý nevídané kroky. Nenapadlo ji, že stejně neobvyklým úkazem je veřejnoprávní televize, která se místo poskytování vyvážených, pravdivých a nestranných informací ujímá role protivládní opozice a v rámci toho se snaží zabránit nápravě křivdy, způsobené nesprávným úředním postupem.

Bylo nad její poznávací schopnosti pochopit, že skrytá hrozba zrodu „kočkopsa“ vznikla současně s rozhodnutím Jana Kubiceho o odvolání Petra Lessyho. Vše, co se dnes děje, bylo předvídatelné již tehdy a bývalý ministr mohl potížím předejít tím, že by na dobu trestního řízení postavil Petra Lessyho mimo službu.

Zato se v pořadu rozmazávala neprověřená obvinění, že Martinu Pecinovi jde o nahrazení nepoddajného Martina Červíčka, odmítajícího provádět ministrem požadované personální změny, Petrem Lessym, jenž bude jistě vstřícnější. Také zazněla myšlenka, že si prosazením „svého“ policejního prezidenta pojišťuje možnost působit na dění v policii a získávat od ní informace i po skončení mandátu. A vše je podle tvůrců pořadu o to horší, že mandát Rusnokovy vlády brzy vyprší, Martin Pecina již vyklízí stůl, ale přesto dělá klíčová rozhodnutí, a i prezident republiky a naivní čekatel na jmenování předsedou vlády Bohuslav Sobotka míní, že řešením Lessyho osudu se měl zabývat až ministr řádné vlády. Když Lessy dokázal snášet příkoří od srpna loňského roku, může přece počkat na spravedlnost ještě několik měsíců nebo i let.

Dodávám, že domněnky tvůrců pořadu o brzkém jmenování nové vlády v čele s Bohuslavem Sobotkou, s nimiž pracují jako se zjevenou pravdou, jsou zatím pouze domněnkami.

Jediným prvkem „stošedesátosmičky“, který vybočoval z proudu zpochybňování správnosti rozhodnutí o návratu Petra Lessyho, byla dvě kratičká uklidňující vystoupení předsedy vlády Jiřího Rusnoka.

Z celkového vyznění pořadu vyplývá, že je více podivností v českém Švejkolandu, než tuší tvůrci „168 hodin“ : z peněz daňových poplatníků vláda vydržuje instituci, která se vůči ní staví do opozice a mate veřejnosti hlavy.


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Zdeněk Jemelík )

  Kontakt
Korespondenční adresa:
P.O.Box 383, 111 21 Praha 1

Pobočka Šumperk:
P.O.BOX 103, Šumperk 1

SpolekSalamoun(a)SpolekSalamoun.com

Statutární orgán:
předseda spolku - John Bok

Korunový účet:
č.ú.: 170718584/0300

IČO:63837714

Registrace
Ministerstvem vnitra ČR:
II./S-OS/1-25819/94-R

Administrátor:
Johanne - Angel D'Shadow,
Václav Peričevič

  Soud s Johnem Bokem

  VYŠLA NÁM KNIHA
Lecba Bokem

Vyšla nám kniha......

  Měsíčník TRESTNÍ PRÁVO

mesicnik Trestni pravo

Spolek Šalamoun se stal pravidelným přispěvatelem měsíčníku Trestní právo. Má v něm pravidelnou rubriku Pohled odjinud, do které píše různé úvahy o justici z vlastního pohledu.

mesicnik Trestni pravo

Náhled článku Spolku Šalamoun v měsíčníku Trestní právo.